A10434
Fire Chief Circular Cap Badge
Priced as low as
$76.50ea
Finish
Rim Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 0 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Fire Catalog Page | 13 |
Pricing
| Nickel | $76.50 |
|---|---|
| Rhodium | $81.00 |
| Gold Plate | $80.50 |
| Hi-Glo® | $83.00 |
| Rho-Glo® | $83.00 |
| Pink | $76.50 |
| Kelly Green | $81.00 |
| Blue | $81.00 |
| Violet | $81.00 |
| Military Black | $76.50 |
| Gunmetal | $76.50 |
| V.H.B. KK® | $125.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $89.30 |
| V.H.B. Bronze | $76.50 |
| Rose Gold | $85.10 |
| Hamilton Gold | $80.50 |

