B797-DE
5-Point Star Badge with Circular Panel and Deluxe Enamel
Priced as low as
$144.50ea
Finish
Lettering Color
Background Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Notes | Deluxe enamel in star points will be same color as lettering unless otherwise specified. Not available in roman lettering or hard enamel. |
Pricing
| Nickel | $144.50 |
|---|---|
| Rhodium | $164.50 |
| Gold Plate | $176.50 |
| Hi-Glo® | $221.50 |
| Rho-Glo® | $221.50 |
| Gold Panels on Silver | $241.00 |
| Silver Panels on Gold | $241.00 |
| Pink | $144.50 |
| Military Black | $144.50 |
| Gunmetal | $144.50 |
| Gold on Gunmetal | $241.00 |
| Silver on Gunmetal | $241.00 |
| V.H.B. KK® | $336.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $185.30 |
| V.H.B. Bronze | $144.50 |
| Rose Gold | $181.10 |
| Hamilton Gold | $176.50 |
