BH1986
6-Point Star Badge
Priced as low as
$138.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Notes | Available as shown or without copper numbers. Additional charge for copper numbers. Can be supplied without balls but must be specified on order. |
| Law Catalog Page | 38 |
Pricing
| Nickel | $138.50 |
|---|---|
| Rhodium | $156.00 |
| Gold Plate | $174.50 |
| Gold Panels on Silver | $230.50 |
| Silver Panels on Gold | $230.50 |
| Pink | $138.50 |
| Kelly Green | $156.00 |
| Blue | $156.00 |
| Violet | $156.00 |
| Military Black | $138.50 |
| Gunmetal | $138.50 |
| Gold on Gunmetal | $230.50 |
| Silver on Gunmetal | $230.50 |
| V.H.B. KK® | $326.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $183.30 |
| V.H.B. Bronze | $138.50 |
| Rose Gold | $179.10 |
| Hamilton Gold | $174.50 |

