BH1964-T
Joliet Fire Department Shield
Priced as low as
$150.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 13/16" |
| Maximum Seal Size | 13/16" |
| Default Seal Size | 13/16" |
Pricing
| Nickel | $150.50 |
|---|---|
| Rhodium | $164.50 |
| Gold Plate | $172.00 |
| Hi-Glo® | $187.50 |
| Rho-Glo® | $187.50 |
| Gold Panels on Silver | $193.50 |
| Silver Panels on Gold | $193.50 |
| Pink | $150.50 |
| Kelly Green | $164.50 |
| Blue | $164.50 |
| Violet | $164.50 |
| Military Black | $150.50 |
| Gunmetal | $150.50 |
| Gold on Gunmetal | $193.50 |
| Silver on Gunmetal | $193.50 |
| V.H.B. KK® | $263.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $180.80 |
| V.H.B. Bronze | $150.50 |
| Rose Gold | $176.60 |
| Hamilton Gold | $172.00 |
