BC1506
Garland Texas Badge
Priced as low as
$222.50ea
Finish
Lettering Color
Background Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 3 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | Yes |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Notes | Blue background behind leaves and the word Police. White background in shield area. |
Pricing
| Nickel | $222.50 |
|---|---|
| Rhodium | $251.00 |
| Gold Plate | $261.50 |
| Hi-Glo® | $303.00 |
| Rho-Glo® | $303.00 |
| Pink | $222.50 |
| Kelly Green | $251.00 |
| Blue | $251.00 |
| Violet | $251.00 |
| Military Black | $222.50 |
| Gunmetal | $222.50 |
| V.H.B. KK® | $467.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $270.30 |
| V.H.B. Bronze | $222.50 |
| Rose Gold | $266.10 |
| Hamilton Gold | $261.50 |
