B891
Five Point Star Badge with Circular Panel
Priced as low as
$105.00ea
Finish
Lettering Color
Lines In Star Points
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 11/16" |
| Default Seal Size | 11/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is SC-2312. |
| Notes | This badge is available under the QuickShip program if ordered in either Nickel, Rhodium, or Gold Plate with a standard seal, and regular enamel. Under Quickship orders can't be combined to ship complete. Badges ship when they are ready. |
| Law Catalog Page | 37 |
Shipping
If ordered under QuickShip it ships in 5 days.
Pricing
| Nickel | $105.00 |
|---|---|
| Rhodium | $115.50 |
| Gold Plate | $126.50 |
| Hi-Glo® | $169.00 |
| Rho-Glo® | $169.00 |
| Gold Panels on Silver | $184.00 |
| Silver Panels on Gold | $184.00 |
| Pink | $105.00 |
| Kelly Green | $115.50 |
| Blue | $115.50 |
| Violet | $115.50 |
| Military Black | $105.00 |
| Gunmetal | $105.00 |
| Gold on Gunmetal | $184.00 |
| Silver on Gunmetal | $184.00 |
| V.H.B. KK® | $255.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $135.30 |
| V.H.B. Bronze | $105.00 |
| Rose Gold | $131.10 |
| Hamilton Gold | $126.50 |

