B7
Sunburst Badge with Circular Panel and Rectangle Bottom Panel
Priced as low as
$111.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 292. |
| Notes | Shown with numbers and stars on a partially open panel. If 3 or less applied numbers there will be stars. If > 3 applied characters there will be no stars. This badge can also be ordered with a solid, lettered panel. |
| Law Catalog Page | 26 |
Pricing
| Nickel | $111.00 |
|---|---|
| Rhodium | $124.50 |
| Gold Plate | $135.50 |
| Hi-Glo® | $176.00 |
| Rho-Glo® | $176.00 |
| Gold Panels on Silver | $191.00 |
| Silver Panels on Gold | $191.00 |
| Pink | $111.00 |
| Kelly Green | $124.50 |
| Blue | $124.50 |
| Violet | $124.50 |
| Military Black | $111.00 |
| Gunmetal | $111.00 |
| Gold on Gunmetal | $191.00 |
| Silver on Gunmetal | $191.00 |
| V.H.B. KK® | $269.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $144.30 |
| V.H.B. Bronze | $111.00 |
| Rose Gold | $140.10 |
| Hamilton Gold | $135.50 |

