B652-R
Badge with Eagle and Applied Reversed Enamel Panels
Priced as low as
$157.50ea
Finish
Panel Bkg Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | Yes |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Notes | Many standard titles are available. For titles/lettering we do not currently have in reverse enamel panels a nominal die fee will be charged. |
| Law Catalog Page | 6 |
| Fire Catalog Page | 7 |
Pricing
| Nickel | $157.50 |
|---|---|
| Rhodium | $187.50 |
| Gold Plate | $192.50 |
| Hi-Glo® | $217.50 |
| Rho-Glo® | $217.50 |
| Gold Panels on Silver | $217.50 |
| Silver Panels on Gold | $217.50 |
| Pink | $157.50 |
| Kelly Green | $187.50 |
| Blue | $187.50 |
| Violet | $187.50 |
| Military Black | $157.50 |
| Gunmetal | $157.50 |
| Gold on Gunmetal | $217.50 |
| Silver on Gunmetal | $217.50 |
| V.H.B. KK® | $332.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $201.30 |
| V.H.B. Bronze | $157.50 |
| Rose Gold | $197.10 |
| Hamilton Gold | $192.50 |



