B62
Five Point Star Badge with Ball Tips
Priced as low as
$125.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 1163. |
| Law Catalog Page | 35 |
Pricing
| Rhodium | $125.50 |
|---|---|
| Gold Plate | $125.50 |
| Hi-Glo® | $188.00 |
| Rho-Glo® | $188.00 |
| Kelly Green | $125.50 |
| Blue | $125.50 |
| Violet | $125.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $134.30 |
| Rose Gold | $130.10 |
| Hamilton Gold | $125.50 |

