B537-C
Miami Police Department Badge
Priced as low as
$107.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 1 1/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
Pricing
| Nickel | $107.00 |
|---|---|
| Rhodium | $114.00 |
| Gold Plate | $126.50 |
| Hi-Glo® | $168.50 |
| Rho-Glo® | $168.50 |
| Gold Panels on Silver | $182.00 |
| Silver Panels on Gold | $182.00 |
| Pink | $107.00 |
| Kelly Green | $114.00 |
| Blue | $114.00 |
| Violet | $114.00 |
| Military Black | $107.00 |
| Gunmetal | $107.00 |
| Gold on Gunmetal | $182.00 |
| Silver on Gunmetal | $182.00 |
| V.H.B. KK® | $254.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $135.30 |
| V.H.B. Bronze | $107.00 |
| Rose Gold | $131.10 |
| Hamilton Gold | $126.50 |

