B3740
Oval Badge with Flowing American Flag and Eagle
Priced as low as
$137.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | SLIGHTOVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
Pricing
| Nickel | $137.50 |
|---|---|
| Rhodium | $149.50 |
| Gold Plate | $165.50 |
| Hi-Glo® | $208.00 |
| Rho-Glo® | $208.00 |
| Gold Panels on Silver | $228.00 |
| Silver Panels on Gold | $228.00 |
| Pink | $137.50 |
| Kelly Green | $149.50 |
| Blue | $149.50 |
| Violet | $149.50 |
| Military Black | $137.50 |
| Gunmetal | $137.50 |
| Gold on Gunmetal | $228.00 |
| Silver on Gunmetal | $228.00 |
| V.H.B. KK® | $312.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $174.30 |
| V.H.B. Bronze | $137.50 |
| Rose Gold | $170.10 |
| Hamilton Gold | $165.50 |

