B2647-IN
Starburst Badge with Eagle
Priced as low as
$137.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
Pricing
| Nickel | $137.50 |
|---|---|
| Rhodium | $153.00 |
| Gold Plate | $152.50 |
| Hi-Glo® | $196.00 |
| Rho-Glo® | $196.00 |
| Gold Panels on Silver | $214.00 |
| Silver Panels on Gold | $214.00 |
| Pink | $137.50 |
| Kelly Green | $153.00 |
| Blue | $153.00 |
| Violet | $153.00 |
| Military Black | $137.50 |
| Gunmetal | $137.50 |
| Gold on Gunmetal | $214.00 |
| Silver on Gunmetal | $214.00 |
| V.H.B. KK® | $290.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $161.30 |
| V.H.B. Bronze | $137.50 |
| Rose Gold | $157.10 |
| Hamilton Gold | $152.50 |

