B2603
Five Point Star with Ball Point Tips
Priced as low as
$150.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 13/16" |
| Maximum Seal Size | 13/16" |
| Default Seal Size | 13/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 964. |
| Law Catalog Page | 42 |
Pricing
| Nickel | $150.50 |
|---|---|
| Rhodium | $165.00 |
| Gold Plate | $180.50 |
| Hi-Glo® | $221.50 |
| Rho-Glo® | $221.50 |
| Gold Panels on Silver | $243.00 |
| Silver Panels on Gold | $243.00 |
| Pink | $150.50 |
| Kelly Green | $165.00 |
| Blue | $165.00 |
| Violet | $165.00 |
| Military Black | $150.50 |
| Gunmetal | $150.50 |
| Gold on Gunmetal | $243.00 |
| Silver on Gunmetal | $243.00 |
| V.H.B. KK® | $345.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $189.30 |
| V.H.B. Bronze | $150.50 |
| Rose Gold | $185.10 |
| Hamilton Gold | $180.50 |

