B251
Tuebor Shield Badge
Priced as low as
$111.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 5 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 085. |
| Law Catalog Page | 10 |
Pricing
| Nickel | $111.00 |
|---|---|
| Rhodium | $124.50 |
| Gold Plate | $135.50 |
| Hi-Glo® | $176.00 |
| Rho-Glo® | $176.00 |
| Gold Panels on Silver | $191.00 |
| Silver Panels on Gold | $191.00 |
| Pink | $111.00 |
| Kelly Green | $124.50 |
| Blue | $124.50 |
| Violet | $124.50 |
| Military Black | $111.00 |
| Gunmetal | $111.00 |
| Gold on Gunmetal | $191.00 |
| Silver on Gunmetal | $191.00 |
| V.H.B. KK® | $269.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $144.30 |
| V.H.B. Bronze | $111.00 |
| Rose Gold | $140.10 |
| Hamilton Gold | $135.50 |

