B2250-A
Five Point Star Badge with Circular Panel with Deputy Sheriff in die
Priced as low as
$150.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 3 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 005. |
| Notes | Not available in hard enamel or roman lettering. Larger version is B2251. |
| Law Catalog Page | 38 |
Pricing
| Gold Plate | $150.00 |
|---|---|
| 24 Karat Gold Plate | $158.80 |
| Rose Gold | $154.60 |
| Hamilton Gold | $150.00 |
