B2243
Five Point Florida Star with Circular Panel
Priced as low as
$55.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 3 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Notes | Full Color seal in die. Takes any lettering. Not available in hard enamel or roman lettering. |
| Law Catalog Page | 52 |
Pricing
| Nickel | $55.00 |
|---|---|
| Rhodium | $58.00 |
| Gold Plate | $55.00 |
| Hi-Glo® | $67.50 |
| Rho-Glo® | $67.50 |
| Gold Panels on Silver | $76.00 |
| Silver Panels on Gold | $76.00 |
| Pink | $55.00 |
| Kelly Green | $58.00 |
| Blue | $58.00 |
| Violet | $58.00 |
| Military Black | $55.00 |
| Gunmetal | $55.00 |
| Gold on Gunmetal | $76.00 |
| Silver on Gunmetal | $76.00 |
| V.H.B. KK® | $105.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $63.80 |
| V.H.B. Bronze | $55.00 |
| Rose Gold | $59.60 |
| Hamilton Gold | $55.00 |

