B2016
Oklahoma City Police Shield with Eagle
Priced as low as
$188.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 11/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 036. |
| Notes | Need a letter of Authorization to purchase this badge. This badge typically ordered with the full color Oklahoma City seal, style number: A7968 |
Pricing
| Hi-Glo® | $188.00 |
|---|---|
| Rho-Glo® | $188.00 |
