B2000
Iowa Department of Corrections Badge with Enamel Background
Priced as low as
$165.00ea
Finish
Lettering Color
Left & Right Background Color
Center Background Color
Specifications
| DAP | SLIGHTOVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 11/16" |
| Default Seal Size | 11/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 1077. |
Pricing
| Rhodium | $172.00 |
|---|---|
| Gold Plate | $165.00 |
| Kelly Green | $172.00 |
| Blue | $172.00 |
| Violet | $172.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $173.80 |
| Rose Gold | $169.60 |
| Hamilton Gold | $165.00 |

