B1794
Oval Badge with Rays in the Background
Priced as low as
$144.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | DAP |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 306. |
| Notes | Smaller version B2545. |
| Law Catalog Page | 23 |
Pricing
| Nickel | $144.50 |
|---|---|
| Rhodium | $164.50 |
| Gold Plate | $176.50 |
| Hi-Glo® | $221.50 |
| Rho-Glo® | $221.50 |
| Gold Panels on Silver | $241.00 |
| Silver Panels on Gold | $241.00 |
| Pink | $144.50 |
| Kelly Green | $164.50 |
| Blue | $164.50 |
| Violet | $164.50 |
| Military Black | $144.50 |
| Gunmetal | $144.50 |
| Gold on Gunmetal | $241.00 |
| Silver on Gunmetal | $241.00 |
| V.H.B. KK® | $336.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $185.30 |
| V.H.B. Bronze | $144.50 |
| Rose Gold | $181.10 |
| Hamilton Gold | $176.50 |

