B1283
Boston Police Badge
Priced as low as
$80.00ea
Finish
Lettering Color
Panel Background Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | Yes |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 1126. |
Pricing
| Rhodium | $80.00 |
|---|---|
| Gold Plate | $80.50 |
| Hi-Glo® | $111.00 |
| Rho-Glo® | $111.00 |
| Kelly Green | $80.00 |
| Blue | $80.00 |
| Violet | $80.00 |
| V.H.B. KK® | $202.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $89.30 |
| Rose Gold | $85.10 |
| Hamilton Gold | $80.50 |

