B1223
Georgia State Patrol Badge
Priced as low as
$104.00ea
Finish
Lettering Color
Panel Background Color
Specifications
| DAP | SLIGHTOVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | Yes |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 104. |
| Notes | Plain seal in the die. |
Pricing
| Rhodium | $104.00 |
|---|---|
| Gold Plate | $112.00 |
| Hi-Glo® | $142.50 |
| Rho-Glo® | $142.50 |
| Kelly Green | $104.00 |
| Blue | $104.00 |
| Violet | $104.00 |
| V.H.B. KK® | $218.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $120.80 |
| Rose Gold | $116.60 |
| Hamilton Gold | $112.00 |
