A8012-A
Round Texas Catalog Badge W/applied Seal
Priced as low as
$100.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Notes | USE THIS STYLE FOR ALL ORDERS. 2/20/23 JF A8012 OBSOLETE PER SALES/FACTORY 2/20/23 JF |
Pricing
| Nickel | $100.50 |
|---|---|
| Rhodium | $113.50 |
| Gold Plate | $119.00 |
| Hi-Glo® | $153.00 |
| Rho-Glo® | $153.00 |
| Gold Panels on Silver | $165.50 |
| Silver Panels on Gold | $165.50 |
| Pink | $100.50 |
| Kelly Green | $113.50 |
| Blue | $113.50 |
| Violet | $113.50 |
| Military Black | $100.50 |
| Gunmetal | $100.50 |
| Gold on Gunmetal | $165.50 |
| Silver on Gunmetal | $165.50 |
| V.H.B. KK® | $231.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $127.80 |
| V.H.B. Bronze | $100.50 |
| Rose Gold | $123.60 |
| Hamilton Gold | $119.00 |
