A7265
Security Officer Seven Point Star Badge
Priced as low as
$39.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1 1/8" |
| Maximum Seal Size | 1 1/8" |
| Default Seal Size | 1 1/8" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 622. |
| Law Catalog Page | 83 |
Pricing
| GOL-TONE® | $39.50 |
|---|---|
| Sil Tone | $39.50 |





