A2869-CO
Assistant Chief Hat Badge featuring Three Horns
Priced as low as
$35.00ea
Finish
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 0 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Fire Catalog Page | 16 |
Pricing
| Nickel | $35.00 |
|---|---|
| Rhodium | $38.50 |
| Gold Plate | $39.00 |
| Hi-Glo® | $39.50 |
| Rho-Glo® | $39.50 |
| Pink | $35.00 |
| Kelly Green | $38.50 |
| Blue | $38.50 |
| Violet | $38.50 |
| Military Black | $35.00 |
| Gunmetal | $35.00 |
| V.H.B. KK® | $70.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $47.80 |
| V.H.B. Bronze | $35.00 |
| Rose Gold | $43.60 |
| Hamilton Gold | $39.00 |



