A10978
Circular Cap Badge
Priced as low as
$86.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | BALL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 1" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Law Catalog Page | 46 |
Pricing
| Nickel | $86.50 |
|---|---|
| Rhodium | $94.50 |
| Gold Plate | $93.50 |
| Hi-Glo® | $115.00 |
| Rho-Glo® | $115.00 |
| Pink | $86.50 |
| Kelly Green | $94.50 |
| Blue | $94.50 |
| Violet | $94.50 |
| Military Black | $86.50 |
| Gunmetal | $86.50 |
| V.H.B. KK® | $171.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $102.30 |
| V.H.B. Bronze | $86.50 |
| Rose Gold | $98.10 |
| Hamilton Gold | $93.50 |

