A10139
Tennessee Highway Patrol Trooper's Badge
Priced as low as
$90.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Notes | This badge is usually ordered with a plain Tennessee seal style number A6272. |
Pricing
| Nickel | $90.00 |
|---|---|
| Rhodium | $104.00 |
| Gold Plate | $111.00 |
| Hi-Glo® | $152.50 |
| Rho-Glo® | $152.50 |
| Gold Panels on Silver | $161.00 |
| Silver Panels on Gold | $161.00 |
| Pink | $90.00 |
| Kelly Green | $104.00 |
| Blue | $104.00 |
| Violet | $104.00 |
| Military Black | $90.00 |
| Gunmetal | $90.00 |
| Gold on Gunmetal | $161.00 |
| Silver on Gunmetal | $161.00 |
| V.H.B. KK® | $228.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $119.80 |
| V.H.B. Bronze | $90.00 |
| Rose Gold | $115.60 |
| Hamilton Gold | $111.00 |

