A10038
Dallas County Attorney's Oval Badge
Priced as low as
$130.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 0 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 9/16" |
| Maximum Seal Size | 11/16" |
| Default Seal Size | 9/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 1418. |
Pricing
| Nickel | $130.00 |
|---|---|
| Rhodium | $156.00 |
| Gold Plate | $169.50 |
| Hi-Glo® | $210.50 |
| Rho-Glo® | $210.50 |
| Gold Panels on Silver | $228.00 |
| Silver Panels on Gold | $228.00 |
| Pink | $130.00 |
| Kelly Green | $156.00 |
| Blue | $156.00 |
| Violet | $156.00 |
| Military Black | $130.00 |
| Gunmetal | $130.00 |
| Gold on Gunmetal | $228.00 |
| Silver on Gunmetal | $228.00 |
| V.H.B. KK® | $322.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $178.30 |
| V.H.B. Bronze | $130.00 |
| Rose Gold | $174.10 |
| V.H.B. Tri-Tone | $270.90 |
| Hamilton Gold | $169.50 |
