B2172-AV2
Oval Badge with Eagle and Flowing American Flags
Priced as low as
$152.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | SLIGHTOVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 11/16" |
| Default Seal Size | 11/16" |
| Notes | Can have wizard lettering in ribbon ends of B2570 if requested. |
Pricing
| Nickel | $152.50 |
|---|---|
| Rhodium | $171.50 |
| Gold Plate | $181.00 |
| Hi-Glo® | $218.50 |
| Rho-Glo® | $218.50 |
| Gold Panels on Silver | $218.50 |
| Silver Panels on Gold | $218.50 |
| Pink | $152.50 |
| Kelly Green | $171.50 |
| Blue | $171.50 |
| Violet | $171.50 |
| Military Black | $152.50 |
| Gunmetal | $152.50 |
| Gold on Gunmetal | $218.50 |
| Silver on Gunmetal | $218.50 |
| V.H.B. KK® | $332.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $189.80 |
| V.H.B. Bronze | $152.50 |
| Rose Gold | $185.60 |
| Hamilton Gold | $181.00 |

