BH1888
Badge with Center Ring and Leaf Background
Priced as low as
$166.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 4 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 15/16" |
| Maximum Seal Size | 15/16" |
| Default Seal Size | 15/16" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 610. |
| Law Catalog Page | 33 |
Pricing
| Nickel | $166.50 |
|---|---|
| Rhodium | $180.00 |
| Gold Plate | $192.00 |
| Hi-Glo® | $229.50 |
| Rho-Glo® | $229.50 |
| Gold Panels on Silver | $242.00 |
| Silver Panels on Gold | $242.00 |
| Pink | $166.50 |
| Kelly Green | $180.00 |
| Blue | $180.00 |
| Violet | $180.00 |
| Military Black | $166.50 |
| Gunmetal | $166.50 |
| Gold on Gunmetal | $242.00 |
| Silver on Gunmetal | $242.00 |
| V.H.B. KK® | $328.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $200.80 |
| V.H.B. Bronze | $166.50 |
| Rose Gold | $196.60 |
| Hamilton Gold | $192.00 |
| Olive Green | $328.50 |

