B765-DE
Maltese Cross Badge with Deluxe Enamel
Priced as low as
$142.50ea
Finish
Lettering Color
Background Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 3 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Notes | Must specify deluxe enamel background color. |
Pricing
| Nickel | $142.50 |
|---|---|
| Rhodium | $165.00 |
| Gold Plate | $180.50 |
| Hi-Glo® | $221.50 |
| Rho-Glo® | $221.50 |
| Gold Panels on Silver | $243.00 |
| Silver Panels on Gold | $243.00 |
| Pink | $142.50 |
| Military Black | $142.50 |
| Gunmetal | $142.50 |
| Gold on Gunmetal | $243.00 |
| Silver on Gunmetal | $243.00 |
| V.H.B. KK® | $345.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $189.30 |
| V.H.B. Bronze | $142.50 |
| Rose Gold | $185.10 |
| Hamilton Gold | $180.50 |

