B3569
State of Alabama Badge
Priced as low as
$165.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1 1/4" |
| Maximum Seal Size | 1 3/8" |
| Default Seal Size | 1 3/8" |
Pricing
| Hi-Glo® | $165.00 |
|---|---|
| Rho-Glo® | $165.00 |
| Gold Panels on Silver | $179.00 |
| Silver Panels on Gold | $179.00 |
| Gold on Gunmetal | $179.00 |
| Silver on Gunmetal | $179.00 |

