B2971-A
Miami Dade County Custom Badge
Priced as low as
$109.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | SLIGHTOVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Notes | Full color Florida seal in die. This badge normally takes Black enamel lettering. |
Pricing
| Nickel | $109.50 |
|---|---|
| Rhodium | $114.50 |
| Gold Plate | $115.50 |
| Hi-Glo® | $130.00 |
| Rho-Glo® | $130.00 |
| Gold Panels on Silver | $153.00 |
| Silver Panels on Gold | $153.00 |
| Pink | $109.50 |
| Kelly Green | $114.50 |
| Blue | $114.50 |
| Violet | $114.50 |
| Military Black | $109.50 |
| Gunmetal | $109.50 |
| Gold on Gunmetal | $153.00 |
| Silver on Gunmetal | $153.00 |
| V.H.B. KK® | $202.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $124.30 |
| V.H.B. Bronze | $109.50 |
| Rose Gold | $120.10 |
| Hamilton Gold | $115.50 |

