B2250
Five Point Star Badge with Circular Panel
Priced as low as
$136.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 3 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 1/2" |
| Maximum Seal Size | 1/2" |
| Default Seal Size | 1/2" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 005. |
| Notes | Not available in hard enamel or roman lettering. Larger version is B2251. |
| Law Catalog Page | 38 |
Pricing
| Nickel | $136.50 |
|---|---|
| Rhodium | $147.00 |
| Gold Plate | $150.00 |
| Hi-Glo® | $182.50 |
| Rho-Glo® | $182.50 |
| Gold Panels on Silver | $196.00 |
| Silver Panels on Gold | $196.00 |
| Pink | $136.50 |
| Kelly Green | $147.00 |
| Blue | $147.00 |
| Violet | $147.00 |
| Military Black | $136.50 |
| Gunmetal | $136.50 |
| Gold on Gunmetal | $196.00 |
| Silver on Gunmetal | $196.00 |
| V.H.B. KK® | $279.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $158.80 |
| V.H.B. Bronze | $136.50 |
| Rose Gold | $154.60 |
| Hamilton Gold | $150.00 |
| Olive Green | $147.00 |

