B2053
San Antonio Police Badge
Priced as low as
$119.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | FLAT |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 185. |
Pricing
| Nickel | $119.50 |
|---|---|
| Rhodium | $136.00 |
| Gold Plate | $138.50 |
| Hi-Glo® | $188.50 |
| Rho-Glo® | $188.50 |
| Gold Panels on Silver | $208.00 |
| Silver Panels on Gold | $208.00 |
| Pink | $119.50 |
| Kelly Green | $136.00 |
| Blue | $136.00 |
| Violet | $136.00 |
| Military Black | $119.50 |
| Gunmetal | $119.50 |
| Gold on Gunmetal | $208.00 |
| Silver on Gunmetal | $208.00 |
| V.H.B. KK® | $287.00 |
| 24 Karat Gold Plate | $147.30 |
| V.H.B. Bronze | $119.50 |
| Rose Gold | $143.10 |
| Hamilton Gold | $138.50 |

