B1274
Shield with Eagle on Top
Priced as low as
$112.00ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | Yes |
| Lettering Panels | 2 |
| Construction | SHELL |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 11/16" |
| Maximum Seal Size | 11/16" |
| Default Seal Size | 11/16" |
Pricing
| Nickel | $112.00 |
|---|---|
| Rhodium | $135.50 |
| Gold Plate | $138.50 |
| Hi-Glo® | $180.50 |
| Rho-Glo® | $180.50 |
| Gold Panels on Silver | $195.50 |
| Silver Panels on Gold | $195.50 |
| Pink | $112.00 |
| Kelly Green | $135.50 |
| Blue | $135.50 |
| Violet | $135.50 |
| Military Black | $112.00 |
| Gunmetal | $112.00 |
| Gold on Gunmetal | $195.50 |
| Silver on Gunmetal | $195.50 |
| V.H.B. KK® | $275.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $147.30 |
| V.H.B. Bronze | $112.00 |
| Rose Gold | $143.10 |
| Hamilton Gold | $138.50 |
