A10969
9-11 Metropolitan Badge
Priced as low as
$139.50ea
Finish
Lettering Color
Specifications
| DAP | OVAL |
|---|---|
| Applied Panel Badge | No |
| Lettering Panels | 1 |
| Construction | SOLID |
| Reverse Enamel | No |
| Minimum Seal Size | 0" |
| Maximum Seal Size | 0" |
| Default Seal Size | 0" |
| Leather Cutout | The Strong Leather cut-out shape for this badge style is 1768. |
Pricing
| Nickel | $139.50 |
|---|---|
| Rhodium | $156.00 |
| Gold Plate | $156.50 |
| Hi-Glo® | $203.00 |
| Rho-Glo® | $203.00 |
| Gold Panels on Silver | $218.00 |
| Silver Panels on Gold | $218.00 |
| Pink | $139.50 |
| Kelly Green | $156.00 |
| Blue | $156.00 |
| Violet | $156.00 |
| Military Black | $139.50 |
| Gunmetal | $139.50 |
| Gold on Gunmetal | $218.00 |
| Silver on Gunmetal | $218.00 |
| V.H.B. KK® | $298.50 |
| 24 Karat Gold Plate | $165.30 |
| V.H.B. Bronze | $139.50 |
| Rose Gold | $161.10 |
| Hamilton Gold | $156.50 |

